Ninth grade

Principal’s honor roll

Sydney A. Barbour

Cheyenne L. Brown

Abigail M. Brown

Kaylee D. Carlos

Karl Jason U. Chen

Bryan Dapo-Adeyemo

Temiloluwa O. Deters

Isabel A. Dowling

Rykah K. Echard

Darral G. Fisher

Quintin L. Gilroy

Valerie N. Hill

Paige M. Jones

Amber N. Kenyon

Adalynn R. Kidd

Tyne E. Klinger

Charlie J. Krauel

Shelby L. Lancaster

Tionna J. Landgraf

Grace G. Martin

Morgan R. Melvin

Tarion T. Monopoli

Danielle N. Murphy

Eric L. Nance

Kamrie R. Portzen

Brooke M. Reader

Jeffrey M. Robertson

Brandon M. Seger

Mikah T. Shumpert

Emma G. Tippett

Michael A. Vaughan

Jordan R. Watkins

John C. Watkins

High honors

Thomas D. Addison Jr.

Michael R. Ahern

Michelle Z. Barrera

Julianna C. Bugert

James A. Coleman IV

Michele C. Dearing

Terrell L. Funchess

Kyle J. Gunter

Sarah A. Harman

Idris J. Harvest

Kayla D. Heard

Kyla L. Henson

Rhyan D. Holder

Thurrayaa Y. Holmes

Immanuel C. Jackson

Mashayla A. Jackson

Benjamin D. Kicas

Kaliyah L. Little

Wilson E. Martinez-Lopez

Aniya M. Mason

Thomas A. Milling Jr.

Bisanga Ngoie

Elijah J. Payton

Aaron T. Reed

David A. Shafer Jr.

Nicholas J. Summers

Quadirah I. Tullis

Diara F. Ward

Timothy J. Warren Jr.

Christian Z. Watson

Todshania N. Williams

Moriah N. Wright

Ashley Yee-Smith

Honors

J’Oquan T. Adams

David P. Bailey

Jayda M. Barnes

Morgan W. Berry

Shanaya D. Bowman

Nathaniel R. Brough

Tamia S. Brown

Jolea E. Bundy

Darrian L. Carter

Mason T. Clark

Sedriena M. Cobey

Cheyenne H. Donaldson

Daziana Y. Drew

Mia R. Ellis

Muhammed A. Flythe

Desiree R. Gantlin

Jeffrey A. Garay

Daerien A. Gottselig

Brandon K. Hancock

Bradley E. Hill

Ny’ree S. Holland

Devontae A. Isreal

Aminata Kabba

William R. Lenox

Sebastian E. Leon-Ramos

Jada N. Lewis

Jayden C. Lockley

Avery M. Logan

Mekhi D. Mack

Jordan D. Middleton

Jaylen A. Milstead

De’sean W. Mucker

Damoni N. Oliver

Dwuan P. Rayford II

Dalton A. Richardson

Makayla S. Roberts

Skylar G. Rose

Colton S. Sweeney

Iiyana R. Taylor-Sparks

Ariana N. Thompson

Sara M. Weingarden

Brynn M. Williams

10th grade

Principal’s honors

Miketta L. Anderson

Brynna L. Bode

Taylor M. Bohannon

Garrison M. Brown

Bailey J. Burroughs

Anna Chen

Terrance N. Clemons

Tiana N. Clemons

Callie B. Culhane

Crescila Eva K. De Leon

Deshunae T. Dunnington

Russell W. Echard

Nia N. Edwards

Adriana S. Em

Georgia R. Gordon

John W. Griffith

Jonathan P. Gross

Eli E. Guzzone

Izaiah D. Hair

Tamea C. Jackson

Grady J. Klaas

Diani K. Lancaster

Jurnee A. McLendon

Jared I. Moore

Timothy M. Morgan

Elizabeth S. Panfil

Michael D. Polka

Matthew P. Sandifer

Christian C. Shelton

Anna Shinobu

Jasmyn E. Simmons

Talaajah C. Stewart

Micah S. Sutton

Sarah F. Treadway

Sahana R. Venkatesh

Christina J. Walker

Casey N. Welch

High honors

Luke W. Berghoefer

Katherine M. Boone

Ryan Z. Bradley

Eric A. Bunn

Tashauna D. Butler

Christian A. Castillejo

Marvin A. Cherry II

Destiny R. Flournoy

Asia N. Flowers

T’Kiya A. Gutrick

Diamond M. Henson

Yasir T. Holmes

Camryn N. Huntley

Anana M. Isaac

Elijah D. Jenkins

James R. Jr Jones

Amaia S. Kelley

Savannah M. McBain

Malishia A. Meyer

Andre’ M. Morris

Barria J. Norman

Emoni L. Owens

Manya L. Owens

James E. Parson III

Justin V. Pham

Jarron C. Plater

Irionna M. Poteat

Kylie R. Powers

Asha L. Puryear

Julian M. Revelle

Michael C. Sager Jr.

Colt T. Sexton

Breonna J. Sidbury

Sierra B. Simmons

Kenai N. Simms

Kaylee A. Tappen

Ashonta C. Wilson

Shaneya R. Wright

Honors

Lamia D. Allen

Kasha S. Bagwell

Matthew S. Bailey

Karissa M. Bannister

Sondai Bem

Kayla M. Black

Marissa V. Brown

Tanee P. Calhoun

Sarahmarie A. Caparrotta

Jadon E. Carter

Marlon S. Charles

Leah N. Dobry

Destiny L. Drake

Dakota D. Durfee

Barry D. Gilchrist Jr.

Samuel L. Gilroy

Brandon R. Goodwin

Zariah I. Gray

Victoria L. Grinder

Nyerah R. Hagens

Jerry A. Harley Jr.

Harmony L. Higgins

Brandin J. Johnson

Tyler A. Jurney

Ashton A. Kolczynski

Taciana M. Lee

Zacarri M. Lee

Amaya M. Mackall

Jacob A. Martin

Chante’ K. Mathis

Shelby N. McBain

Alexis G. Milam

Christian G. Mode

Christopher B. Moore

Kayla C. Morgan

Alies B. Myers

Anaya K. New

Hunter M. Paulin

Noah M. Peoples-Wallace

Paige T. Perkins

Jason V. Pham

Bethany S. Ream

Alyssa R. Rickett

Austin Robertson

Richard A. Ruffin

Johncesar E. Sasuman

Anastazia R. Scherer

Giavonni S. Smith

Kimia R. Taylor

Frankeas T. Tibbs

Savannah N. Washington

Lanny M. Weese III

Nasir D. Williams

11th grade

Principal’s honors

Shareese N. Adams

Afua S. Annor

Gabriela I. Avalos

Kierra R. Brevard

Deja M. Brown

May-Shannen U. Carlos

Xavier M. Chisley

Trisha M. Cuizon

Daynah Desir

Brice M. Desouza

Andrea J. Doyley

Antonia Freitag

Madison E. Furman

Miaya A. Gilchrist

Justin M. Gray

Blaire M. Harley

Bailey P. Harrington

Kortni M. Harris

Dominic S. Hawkins

Mashiya Jennings

Mya N. Johnson

Brandon E. Jordan

Ryan M. Kankanamage

Michaella P. Kloepping

Annie N. Landgraf

Jemila F. Macauley

Kellen L. McKeown

Kaiya T. Orebeaux

Cierra J. Reed

Jake T. Riggs

Amanda N. Shelley

Justin R. Stewart

Sarah N. Strauss

Cameron D. Stuart

Katelyn E. Welch

Deven M. Wightman

High honors

Garrett M. Adams

Parris I. Blake

Alexis C. Brown

Letycia A. Bullock

Iyana T. Carroll

Adonis I. Chrisp

Katelyn H. Comer

Courtney B. Cooper

Andrea T. Dang

Jade A. Davis

Faith E. Dobry

Brianna L. Freeman

Ariana C. Gaskins

Deshaye T. Graham

Colton J. Grieninger

Helen E. Hall

Jacob R. Ham

Immanuel E. Harvest

Wayne D. Klinger

Madison A. Kuhn

Tyra S. Leach

Zaria N. Long

Christopher E. Marrow

Trinity K. Mason

Alajia J. Peoples

Breasia D. Posey

Jahaad D. Proctor

Ethan N. Raleigh

Keryanne I. Rojas

Mya B. Savoy

Abagail E. Skinger

Cedria S. Swann

Tiger L. Tu

Emily L. Vougioukles

Kiersten L. Walker

Benjamin A. Whittington

Destiny M. Zagrodnichek

Honors

Kenneth N. Baker

Alaya R. Bennett

Ashanti K. Beverly

Jordynn M. Boseman

Jordan E. Bryant

Khalil A. Butler

Riley F. Carroll

Kevin D. Cherry Jr.

Jalyn A. Coles

Samuel K. Edwards

Raynesheia J. Fowler

Brianna N. Fuchs

Dylan T. Gilroy

Skylar R. Harley

Earlie H. Harris III

Kevin T. Hart Jr.

Isaiah J. Harvest

Tyree M. Jackson

Shawn N. Jenkins

Kiya B. Lewis

Isabella C. Lugardo

Bryan K. Mentzer

William M. Metcalf

Starr J. Middleton

Jakob T. Mullins

Joy I. Powell

Madison V. Smith

Mahogany E. Stevenson

Sanea M. Stewart

Zhani A. Swailes

Jalisa T. Thomas

Ronnesha T. Thomas

Jonathan E. Thompson Jr.

Amaya K. Wade

Tyrell D. Washington

Niaya N. Whitmyer

Jaali J. Whittaker

Eric M. Wood

Brianna M. Yates

12th grade

Principal’s honors

Perzya T. Addison

Miky S. Alves

Dhani C. Atkins Nyla L. Ayers

Lashauna L. Barbour

Garrett A. Batchelor

Kayla M. Biagi

Morgan A. Bigej

Raymond G. Bolton Jr.

Bria B. Boseman

Kaelyn A. Briscoe

Amy M. Chen

Caliya R. Cortner

Blake G. Demby

Jacob H. Dodohara

Kyle W. Faverty

Nicholas M. Fields

Imani J. Ford

Taylor M. Good

Katelyn R. Gross

Samuel B. Guzzone

Kailynn T. Hart

Parris A. Hawkins

Ashley T. Herbert

Sydnei J. Huff

Jordyn A. Isaacs

Trey M. Jolly

Jalah B. Joseph

Shanelle L. Kelley

Jewel G. Lester

Victoria E. Long

Nicholas L. Luurtsema

Justin A. McIntyre

Scott G. McMillon II.

Victoria K. Michael

Sterling J. Moorehead

Miguel Angelo C. Panergalin

Erin R. Pearson

Alec C. Quinto

Rachel A. Ruffin

Arthur P. Scherer Jr.

Sara A. Sines

Jordyn E. Sinsel

Jase C. Smith

Peter A. Stewart

Brionna A. Summers

Naomi Yamaguchi

High honors

Amber L. Astacio

Jeremiah J. Beason

Jalisa S. Bingham

Mahogany S. Briscoe

Roni C. Brown

Marrisa D. Carson

Laketa R. Cooper

Amy C. Coulter

De’tron I. Dancy

Alhouseyni M. Diallo

Devante A. Flemmings

Von D. Galery Jr.

Charles K. Gordon

Paul R. Gray

Jaela L. Harrell

Gianna G. Hightower

Alex R. Hines

Bryson E. Hunley

Maya L. Jefferson

Amelia P. Jemison

Linn B. Jordan IV.

Donovan D. Joyner

Jackson R. Kyle

Nakeya R. Lewis

Anthony A. Lindesay

Da’Nia L. Markham

Mackenzie F. Martin

Sydney R. Mathis

Robert L. McBain

Jania N. McCloud

Terry M. McMillan

Madalyn A. McQuillan

Alannah C. Milstead

Kayla D. Nagle

Xavier Oliver

Rodney S. Payton Jr.

Aliah M. Proctor

Cooper I. Raleigh

Brandon C. Ream

Alyson J. Roberts

Madison R. Stachura

Stephon J. Sullivan

Zaire X. Swailes

Brandon M. Taylor

Alexander R. Thompson

Derek N. Turrentine Jr.

D’Anthony M. Washington

Melanie G. Watkins

Taylor E. Williams

Jayson B. Wilmer

Honors

Bryan E. Alfaro

Moe’t J. Bailey

Montez M. Berry

Grayson T. Bramell

Derek J. Campbell

Maurice J. Carson

Jenna L. Clark

Trevor J. Clements

Ja’von P. Eskridge

Drevon D. Freeland

Kimberly G. Garay

Levar K. Gaskins Jr.

Leanna M. Gillis

Thomas C. Gordon

Charles E. Gross Jr.

Cameron M. Harris

Shamod N. Hatton

Ryan M. Henry

Suan A. Hill

Terrance I. Humphrey

Delanta D. Johnson Jr.

Kinard M. Mack Jr.

Alex B. Matthews

Holly M. Melenson

Ashleigh N. Milledge

Micah A. Pearl

Catera M. Robinson

Jaquan T. Scott

Vicente A. Smith Jr.

Dwight A. Jr Stapleton

Dalano R. Washington

Marcus D. Wilson

Twitter: @JamieACIndyNews